Systemy przesuwne - HST

Systemy dużych okien tarasowych zbudowanych jako drzwi przesuwne lub harmonijkowe to wyjątkowe wrażenia. Duże przeszklenia np. w salonie to także oszczędność energii i doskonałe doświetlenie pomieszczeń.

Okna tarasowe - duże przeszklenia

Naszą ofertę, oprócz drewnianych okien i drzwi, uzupełniają okna przesuwne typu HST. Takie drzwi tarasowe są jednym z najpopularniejszych produktów, a zastosowane w nich rozwiązania technologiczne cieszą cię zaufaniem wśród naszych klientów. Drzwi przesuwne są konkurencyjnym produktem dla tradycyjnych drzwi balkonowych. Drzwi w systemie HST to drzwi niezwykle wygodne i eleganckie, w których możemy zastosować bardzo duże przeszklenia.

Funkcjonalne rozwiązania stosowane w drzwiach tarasowych przesuwnych producenta Plastodrew to:

  • po zamontowaniu drzwi w systemie HS ich najwyższy element (czyli próg drzwi) jest tylko 11-12 mm powyżej poziomu posadzki;
  • prowadnice górne są praktycznie niewidoczne;
  • drzwi przesuwne w systemie HST mogą mieć nawet 15 m szerokości dzięki możliwościom podziału całości na klika skrzydeł;
  • sposób otwierania i zamykania skrzydeł jest niezwykle prosty i może być wykonywany ręcznie lub automatycznie;
  • istnieje możliwość wykonania drzwi przesuwnych tarasowych narożnych bez stałego słupka konstrukcyjnego;
Okna HS i HST

Kup okna w systemie przesuwnym dokładnie takie jak potrzebujesz

Wybierz parametry okien, skontaktuj się z nami i umów się na pomiar i konsultacje.

Okna HS / HST

Konstrukcja okien tarasowych czy balkonowych HST opiera się na dwóch równoległych względem siebie skrzydłach: skrzydle stałym oraz skrzydle przesuwnym. W trakcie otwierania lub zamykania okna HST, ruchome skrzydło przesuwne jest prowadzone wzdłuż stałego skrzydła. W oknach HST proste jest także uchylanie poszczególnych okien. Odbywa się ono poprzez zatrzymanie w dowolnym miejscu ruchomego skrzydła, a następnie jego opuszczaniu przy pomocy klamki.

Najpowszechniejszym zastosowaniem w drzwi przesuwnych to wyjście z salonu na taras czy do ogrodu. A brak wystającego progu to komfort, który docenią nie tylko dzieci i osoby starsze, ale również osoby z niepełnosprawnościami. Brak progu oraz możliwość szerokiego otwarcia są również bardzo funkcjonalne dla domowników kiedy trzeba wnieść lub wynieść meble i inne duże elementy wystroju.

Okna lub drzwi tarasowe to doskonała opcja do budowy ogrodów zimowych.

System przesuwnych okien

Dlaczego warto kupić okna od producenta?

6000 szt. Okien rocznie
1800 szt. Drzwi rocznie

Jesteśmy Polskim
producentem stolarki otworowej

Nasze okna drewniane, drzwi wewnętrzne i drzwi zewnętrzne trafiają do klientów z wielu państw UE.

Pomimo realizacji dużych projektów inwestycyjnych, nie przestajemy koncentrować się na potrzebach klientów indywidualnych.

Kontakt
mapa mapa