O nas

Firma powstała w 2013 roku w wyniku przekształcenia podmiotu działającego od roku 1991 – „Ryszard Sowa PLASTODREW Producent Okien i Drzwi z Drewna i PCV”.

Fabryka okien i drzwi Plastodrew Sowa

Firma Plastodrew Sowa od samego początku zajmuje się produkcją stolarki otworowej, systematycznie podnosząc poziom technologicznego procesu produkcji. 

Początkowa działalność firmy oparta była o wykorzystywanie podstawowych maszyn stolarskich. Z czasem, w wyniku rozwoju komputeryzacji oraz automatyzacji, rozpoczęło się stopniowe unowocześnianie posiadanego parku maszynowego. W wyniku tak podjętych działań przedsiębiorstwo w sposób znaczący podniosło swoją technologiczną innowacyjność, zapewniając jednocześnie precyzję wykonania oraz podnosząc efektywność kosztową. Pozwoliło to również na wzrost zatrudnienia i przejście z mikro do pozycji małego przedsiębiorstwa. Kolejnym krokiem w kierunku unowocześnienia przedsiębiorstwa było wprowadzenie do systemu produkcji maszyn numerycznie sterowanych CNC. Inwestycja wpłynęła na zasadniczą zmianę cyklu produkcyjnego, jego unowocześnienie oraz wprowadzenie zupełnie nowych standardów i możliwości produkcyjnych, które w porównaniu do dotychczasowej, tradycyjnej formy, były nie do osiągnięcia.

Oparcie rozwoju firmy o nowoczesny sprzęt oraz niezbędne pomieszczenia produkcyjne pozwoliło na ugruntowanie pozycji rynkowej oraz uzyskanie statusu lidera regionalnego w zakresie produkcji okien i drzwi. 

Konkurencyjność oferty firmy oparta jest na starannym doborze surowców, wysokiej jakości procesu produkcyjnego oraz długoletnim doświadczeniu. Przewagę konkurencyjną tworzy dobór surowców, wysoka jakość zachowywana na każdym etapie produkcji okien i drzwi oraz wieloletnie doświadczenie w branży produkcji stolarki drewnianej i drewniano-aluminiowej.

Przez ponad 30 lat firma wypracowała renomę solidnego przedsiębiorstwa, któremu można powierzyć każdą inwestycję budowlaną, gdzie potrzebna jest wysokiej jakości stolarka.

Plastodrew Sowa świadczy kompleksową usługę od pomiaru, doradztwa, produkcję po montaż oraz serwis.

Firma zatrudnia wysoko wyspecjalizowanych pracowników, którzy systematycznie podnoszą swój poziom wiedzy i kompetencje. Firma Plastodrew deklaruje i gwarantuje, oznaczając swój produkt znakiem CE, że oferowane produkty nie zagrażają zdrowiu ani nie są szkodliwe dla środowiska naturalnego – nie tylko w postaci gotowej, ale również na wszystkich etapach wytwarzania.

Poznaj naszą ofertę produktów:

Dlaczego warto kupić okna i drzwi od producenta?

6000 szt. Okien rocznie
1800 szt. Drzwi rocznie

Jesteśmy Polskim
producentem stolarki otworowej

Nasze okna drewniane, drzwi wewnętrzne i drzwi zewnętrzne trafiają do klientów z wielu państw UE.

Pomimo realizacji dużych projektów inwestycyjnych, nie przestajemy koncentrować się na potrzebach klientów indywidualnych.

Kontakt
mapa mapa