Rodzaje szyb

W budowie okien najważniejszym parametrem jest współczynnik przenikalności cieplnej Uw. Jednak by osiągał jak najniższe wartości, równie dobre parametry muszą posiadać pakiety szybowe.

Dla określenia ile energii (podanej w Watach) przenika przez szybę o powierzchni 1 m2, przy jednostopniowej (1 Kelwin) różnicy temperatury między stroną zewnętrzną szyby a wewnętrzną stosuje się współczynnik Ug. Im niższy współczynnik Ug, tym lepiej.

Standardowe modele okien o profilu 68 wyposażone są w pakiet dwuszybowy, czyli inaczej mówiąc jednokomorowe. Posiadają one grubości 24-28 mm, a współczynnik przenikania ciepła Ug = 1,1 lub 1,0 W/(m2K). W pierwszym przypadku budowa pakietu składa się z dwóch szyb o grubości 4 mm, oddalonych od siebie o 16 mm (4/16Ar/4XN), współczynnik Ug wynosi 1,1. Druga opcja to pakiet także dwóch szyb o grubości 4 mm, oddalonych od siebie o 16 mm, (4/16Ar/4one), a jego współczynnik Ug wynosi 1,0. Różnica wynika z rodzaju powłoki na szybie, pierwsza z nich to Thermofloat (XN) a druga to ONE. ONE wyróżnia się ciemniejszym odcieniem w stosunku do Thermofloat. Thermoflat posiadają charakterystyczny zielonkawy odcień, który szczególnie widoczny jest na jego krawędziach.

Pakiety trzyszybowe stosowane są w dwóch pozostałych typach okien:

  • Termline 78 - pakiet trzyszybowy do 40 mm, szyba Ug = 0,6 o budowie 4XN/14Ar/4/14Ar/4XN
  • Pasivline 92 - pakiet trzyszybowy do 48 mm , szyba Ug = 0,5 o budowie 4XN/18Ar/4/18Ar/4XN 

W naszych oknach istnieje możliwość zastosowania szyb o podwyższonej izolacyjności akustycznej, hartowanych, bezpiecznych, antywłamaniowych, ornamentowych, przeciwsłonecznych. 

W oknach produkowanych przez nas montujemy wyłącznie wysokiej jakości szyby firmy Saint – Gobain.

Wykorzystywane w naszych oknach ramki dystansowe SWISSPACER oferują najniższy współczynnik przewodzenia ciepła i ogromną swobodę projektowania. Okna Plastodrew wyposażone w te ramki zachowują swoje właściwości izolacyjne na stałe. A do wypełnienia przestrzeni między szybami wykorzystujemy argon - gaz szlachetny, który pozwala na wysokie ograniczenie straty ciepła oraz zapewnia wysoką ochronę przed hałasem.


W przypadku przeszkleń w drzwiach zewnętrznych grubość pakietu szybowego to 32 mm. Współczynnik przenikania ciepła Ug wynosi 0,8 W/(m2K). Parametry te dają wysoką izolację cieplną, umożliwiając dostanie się światła do wnętrza domu. Istnieje także możliwość zastosowania szyb o podwyższonej izolacyjności akustycznej, hartowanych, bezpiecznych, antywłamaniowych, ornamentowych lub przeciwsłonecznych. 

Dany pakiet szyb w oknach czy drzwiach wybieramy głównie po to, by izolować ciepło wewnątrz budynku. Wpływ na to ma szereg powyższych elementów. Dobre szyby również wygłuszają wnętrze i zabezpieczają przed hałasami z zewnątrz. Wpływ na to ma nie tylko grubość całego pakietu, ale też np. gaz szlachetny w komorach międzyszybowych, ciepłe ramki dystansowe, czy powłoki jakimi pokryta jest szyba. 

Zdecyduj się na okna Plastodrew do swojego domu.

Wśród naszych produktów na pewno znajdziesz energooszczędne, bezpieczne i eleganckie okna z szyb zespolonych. 

Szklenie okien

Dlaczego warto kupić okna od producenta?

6000 szt. Okien rocznie
1800 szt. Drzwi rocznie

Jesteśmy Polskim
producentem stolarki otworowej

Nasze okna drewniane, drzwi wewnętrzne i drzwi zewnętrzne trafiają do klientów z wielu państw UE.

Pomimo realizacji dużych projektów inwestycyjnych, nie przestajemy koncentrować się na potrzebach klientów indywidualnych.

Kontakt
mapa mapa