Okna retro

Dla wszystkich, którzy doceniają piękno i kunszt detali historycznej architektury budynków, polecamy okna z ramami stylizowanymi na retro. Najczęściej stolarka retro stosowana jest w budynkach zabytkowych lub stylizowanych.

Stolarka okienna w stylu rustykalnym w obiektach zabytkowych

Okna drewniane w stylu retro często dostarczamy do budynków objętych nadzorem konserwatora zabytków. Doskonała współpraca z ekspertami pozwala na odtworzenie wzorów sprzed dziesiątków lat.

Okna drewniane retro idealnie sprawdzą się w pomieszczeniach zaprojektowanych w stylu rustykalnym. Drewniana stolarka okienna w stylu retro jest elegancka i wytrzymała. Tworzy szlachetny i ciepły charakter pomieszczeń. W wielu nowych budynkach, nawet zaprojektowanych w stylu klasycznym czy rustykalnym, spotykamy okna plastikowe, które na pewno nie zapewniają wnętrzom klimatu i nie są akceptowalne przez nadzór konserwatorów zabytków.

okna-na-wymiar_0_0

Wzornictwo drewnianych okien w stylu RETRO

Pomimo iż nasze okna w stylu retro nawiązują swoim wyglądem do przeszłości, nie ustępują w żadnym stopniu nowoczesnym oknom drewnianym.

Ich wzornictwo nawiązuje do historii sztuki rzemieślniczej. Różnorodność kształtów, jakie możemy nadać ramom, powoduje, że fasada budynku będzie prezentowała się wyjątkowo i będzie jedyna w swoim rodzaju. Historyczny wygląd okien zapewniają drewniane elementy dekoracyjne takie jak ręcznie rzeźbione głowiczki czy stopki, ozdobnie frezowane ślemiona, przymyki czy szprosy.

okna-stylizowane_0

Okna retro w nowoczesnej technologii

Okna drewniane retro nazywane są czasami mylnie oknami drewnianymi starego typu. Ich produkcja opiera się na najnowocześniejszych technologicznie rozwiązaniach i posiadają one najwyższe z możliwych parametry izolacji cieplnej i akustycznej.

Profile okien w stylu retro mogą posiadać ramy o głębokości zabudowy 68, 72 lub 92 mm. Stosowane pakiety szybowe posiadają także wysokie współczynniki ciepła. Pakiet trzyszybowy w oknach z ramą Pasivline 92 wykazuje współczynnik ciepła poniżej 0,8 W/(m2K), a wypełnienie ich argonem czy zastosowanie najwyższej jakości uszczelek firmy PRIMOPROFILE dają oprócz energooszczędności dodatkowe wygłuszenie.

retru-okna_0_0

Okna retro zgodne z zaleceniami konserwatora zabytków

6000 szt. Okien rocznie
1800 szt. Drzwi rocznie

Dlaczego nasze okna?

Okna drewniane Plastodrew produkowane są z naturalnego materiału zapewniającego ponadczasowy design i wysoką jakość. Gwarantujemy wysokie właściwości izolacyjne i trwałość. Nowoczesna technologia w zakładzie Plastodrew połączona z najwyższej jakości komponentami, począwszy od drewnianych ram po szyby, okucia czy klamki, daje produkt spełniający najwyższe wymagania i normy. Wysokie paramenty cieplne naszych profili okiennych i szyb zapewnią komfortową temperaturę w domu i obniżają koszty jego ogrzewania. Współczynniki przenikania ciepła w oknach Plastodrew wynosi: dla Softline 68 – 1,3- 1,4 W/(m2K), w Termline 78 = 0,8 do 1.2 W/(m2K), w Pasivline 92= poniżej 0,8 W/(m2K).

 

Ekologiczna produkcja z wykorzystaniem eko lakierów

Jednym z ostatnich etapów produkcji okien drewnianych jest lakierowanie ram. Pełna automatyzacja tego procesu w naszej firmie gwarantuje perfekcyjne pokrycie całej powierzchni, zwłaszcza miejsc pomijanych w przypadku lakierowania ręcznego. Do lakierowania wykorzystujemy ekologiczne farby Teknos i Sigma. Dostępna jest cała paleta kolorów RAL, NCS oraz kolory drewnopodobne.

mapa mapa