Kolory, lakiery i bejce

Jednym z ostatnich etapów produkcji stolarki drewnianej jest lakierowanie. Pełna automatyzacja tego procesu w firmie Plastodrew gwarantuje idealne pokrycie całej powierzchni, zwłaszcza miejsc pomijanych w przypadku lakierowania ręcznego. Odpowiedniej jakości lakier lub bejca zabezpiecza powierzchnię okien i drzwi drewnianych oraz wydłuża ich czas użytkowania. 

Lakiery chroniące drewno 

Wykorzystywane przez Plastodrew lakiery ICA wyróżniają się idealnym połączeniem wysokiej ochrony drewna i długotrwałego piękna. Lakiery wodorozcieńczalne ICA do zastosowań np. w oknach lub drzwiach zewnętrznych to produkt o ugruntowanej pozycji ze względu na swoje liczne zalety: redukcja emisji rozpuszczalników do atmosfery, krótkie czasy obróbki, doskonała elastyczność i odporność powłoki lakierniczej na wahania temperatury i czynniki atmosferyczne, doskonała podatność na nakładanie kolejnej warstwy.

Lakiery te zawierają pigmenty i filtry UV, które trwale chronią drewniane podłoże, zapobiegają żółknięciu i zeszkleniu powłoki. Lakiery te zapewniają wysoką przepuszczalność pary, która wydłuża żywotność lakierowanego produktu, doskonałą elastyczność powłoki, która umożliwia naturalną pracę drewna oraz dobrą ochronę przed promieniowaniem UV.

Linia lakierów ICA do stolarki drewnianej zapewnia najwyższą trwałość ochrony okien i drzwi Plastodrew.

Bejce do barwienia drewna iglastego i liściastego. 

Bejca jest środkiem do dekoracyjnego barwienia drewna. Wnika ona powierzchniowo w strukturę drewna i trwale zabarwia jego powierzchnię, zachowując lub wzmacniając linię słojów. Dobrej jakości bejca pozwala także na wyrównywanie barwy podłoża lub maskowanie różnic pomiędzy odcieniami. Plastodrew wykorzystuje wysokiej jakości bejce firmy Sopur. Charakteryzują się one krótkim czasem schnięcia, bardzo dobrą rozlewnością i jednorodnością wybarwienia. 

Zarówno lakiery jak i bejce wykorzystywane przez Plastodrew są dostępna w całej palecie kolorów RAL, NCS oraz kolory transparentne.

Dlaczego warto kupić okna od producenta?

6000 szt. Okien rocznie
1800 szt. Drzwi rocznie

Jesteśmy Polskim
producentem stolarki otworowej

Nasze okna drewniane, drzwi wewnętrzne i drzwi zewnętrzne trafiają do klientów z wielu państw UE.

Pomimo realizacji dużych projektów inwestycyjnych, nie przestajemy koncentrować się na potrzebach klientów indywidualnych.

Kontakt
mapa mapa