Okna drewniane

Produkujemy energooszczędne okna z litego drewna, które swoim ponadczasowym designem świetnie wpisują się w nowoczesne i tradycyjne budownictwo.

Nowoczesne i tradycyjne okna

Producent okien drewnianych Plastodrew Sowa zrealizował tysiące projektów zarówno w tradycyjnym, jak i nowoczesnym budownictwie.

Okna drewniane to naturalne piękno i ekologia w Twoim domu. Drewno jest ciepłe i miłe w dotyku. Dzięki zastosowaniu w naszej fabryce odpowiedniej jakości komponentów i nowoczesnych rozwiązań technologicznych nasze produkty są trwałe i wytrzymałe na lata. Okna drewniane Plastodrew Sowa gwarantują długie i bezproblemowe użytkowanie.

Niekwestionowaną zaletą okien drewnianych jest ich ponadczasowe piękno, którego nigdy nie osiągną na przykład okna plastikowe (PCV). Wyjątkowe miejsce w naszej ofercie zajmują okna retro. Potrafimy odtworzyć skomplikowane elementy ozdobne ram okiennych z dawnych lat.

Współpracujemy z firmami budowlanymi, architektami oraz konserwatorami zabytków.

Okna drewniane na wymiar

Kup okna Plastorew dokładnie takie jak potrzebujesz

Wybierz parametry okien, skontaktuj się z nami i umów się na pomiar i konsultacje.

Okna dwuszybowe lub trzyszybowe

Standardowe modele okien o profilu 68 wyposażone są w pakiet dwuszybowy o grubości 24 - 28 mm o współczynniku przenikania ciepła Ug = 1,1 lub 1,0 W/(m2K) o budowie 4/16Ar/4XN Ug=1,1 lub 4/16 Ar/4one Ug=1,0.

W systemie Termline 72 mm i Pasivline 92 mm stosujemy pakiety trzyszybowe. W pierwszych szyba mierzy 40 mm, a w drugich - 48 mm. Współczynniki przenikania ciepła to odpowiednio: Ug = 0,6 W/(m2K) o budowie 4XN/14Ar/4/14Ar/4XN i Ug = 0,5 W/(m2K) o budowie 4XN/18Ar/4/18Ar/4XN. Wykorzystywane w naszych oknach ciepłe ramki dystansowe SWISSPACER oferują wysoką wydajność cieplną i ogromną swobodę projektowania. Okna wyposażone w ramki SWISSPACER zachowują swoje właściwości izolacyjne na stałe.

W naszych oknach istnieje możliwość zastosowania szyb o podwyższonej izolacyjności akustycznej, hartowanych, bezpiecznych, antywłamaniowych, ornamentowych, przeciwsłonecznych. Do izolacji naszych okien wykorzystujemy argon - gaz szlachetny, który pozwala na wysokie ograniczenie straty ciepła oraz zapewnia wysoką ochronę przed hałasem.

Okna drewniane dla domów jednorodzinnych

Inne typy okien Plastodrew

Produkujemy okna na indywidualne zamówienie zarówno w nowoczesnej, minimalistycznej linii, jak i ponadczasowe klasyczne wzory. Dowolność kształtów i form okien, jakie zapewnia drewno, uzupełnia bogata paleta kolorów. System malowania stolarki z wykorzystaniem lakierów wodorozcieńczalnych zapewnia powłokę najwyższej jakości. Szeroki wybór kolorów kryjących i transparentnych spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Okna drewniano-aluminiowe

W nowoczesnej architekturze doskonale sprawdzą się okna drewniane z nakładką z aluminiową. Ich niepowtarzalne wzornictwo i trwałość na lata zadowolą najbardziej wymagających klientów.

Okna tarasowe, przesuwne

Duże przeszklenia w salonie to nie trend lub chwilowa moda, to standard, który na stałe wpisał się w nowoczesne budownictwo. Poznaj naszą ofertę dużych okien przesuwnych.

Okna w stylu retro

Specjalizujemy się w projektowaniu i produkcji nowych stylizowanych okien drewnianych, które pasują do architektury zabytkowych kamienic i budowli będących pod nadzorem konserwatora zabytków.

Dlaczego warto kupić okna od producenta?

6000 szt. Okien rocznie
1800 szt. Drzwi rocznie

Dlaczego nasze okna?

Okna drewniane Plastodrew produkowane są z naturalnego materiału zapewniającego ponadczasowy design i wysoką jakość. Gwarantujemy wysokie właściwości izolacyjne i trwałość. Nowoczesna technologia w zakładzie Plastodrew połączona z najwyższej jakości komponentami, począwszy od drewnianych ram po szyby, okucia czy klamki, daje produkt spełniający najwyższe wymagania i normy. Wysokie paramenty cieplne naszych profili okiennych i szyb zapewnią komfortową temperaturę w domu i obniżają koszty jego ogrzewania. Współczynniki przenikania ciepła w oknach Plastodrew wynosi: dla Softline 68 – 1,3- 1,4 W/(m2K), w Termline 78 = 0,8 do 1.2 W/(m2K), w Pasivline 92= poniżej 0,8 W/(m2K).

Nowoczesne akcesoria – okucia, klamki, precyzja produkcji na sprzęcie wysokiej klasy

Do naszych produktów proponujemy wysokiej jakość akcesoria okienne:

Klamki - montowane przez nas klamki aluminiowe firmy FKS to nowoczesne wzornictwo jak i klasyczne formy. Klienci mogą także wybrać klamki z tworzyw sztucznych lub mosiężne. Klamki mogą występować w różnych nietypowych kształtach dopasowanych do stylu wnętrz Państwa domu. W wykorzystywanych przez nas klamkach okiennych zastosowany jest mechanizm blokujący obrót klamki, który zabezpiecza okno przed próbami włamania przez przesunięcie elementów ryglujących okucia z zewnątrz (inteligentne włamania).

Okucia - nasze okna wyposażone są w okucia firmy Roto. W standardzie posiadają mikrorozszczelnienie, zaczep antywyważeniowy, podnośnik skrzydła. Istnieje także możliwość zamontowania dodatkowych elementów okuć, jak wielostopniowy uchył, hamulec rozwarcia skrzydła sterowany klamką (zabezpiecza np. okno balkonowe przed samoczynnym zamknięciem lub rozwarciem), zatrzask balkonowy itp. Poprzez dodanie do okuć odpowiedniej ilości zaczepów antywyważeniowych uzyskujemy różne klasy zabezpieczenia przed włamaniem.

Ekologiczna produkcja z wykorzystaniem eko lakierów

Jednym z ostatnich etapów produkcji okien drewnianych jest lakierowanie. Pełna automatyzacja tego procesu w naszej firmie gwarantuje perfekcyjne pokrycie całej powierzchni, zwłaszcza miejsc pomijanych w przypadku lakierowania ręcznego. Do lakierowania wykorzystujemy ekologiczne farby Teknos i Sigma. Dostępna jest cała paleta kolorów RAL, NCS oraz kolory transparentne.

Ceny okien drewnianych

Ponieważ kupujesz okna od producenta, cennik okien jest wyjątkowo atrakcyjny. Możliwość indywidualnego podejścia do zamówienia, dobór każdego elementu wg. potrzeb i możliwości przekładają się bezpośrednio na cenę. Nasze produkty już w standardzie zapewniają wysoką jakość, więc możesz być pewny, że zaproponujemy dobry stosunek ceny do jakości. Skontaktuj się z nami i poznaj szczegóły wyceny okien drewnianych.

mapa mapa